LOGO
Գլխավոր  Նորություններ Կապը մեզ հետ ՀԱՅ РУС ENG

Մասնակից պետություններ

1. Բելառուս, 2. Բուլղարիա, 3. Թուրքմենստան, 4. Լիտվա, 5. Հայաստան, 6. Հունգարիա, 7. Ղազախստան, 8. Ղրղզստան,
9. Մոլդովա, 10. Ուզբեկստան, 11. Ուկրաինա, 12. Ռումինիա, 13. Ռուսաստան, 14. Սաուդյան Արաբիա, 15. Տաջիկստան
(15 պետություններ, 19 ղեկավարներ և 95 աշակերտներ):

1. Բելոռուս

Ղեկավար`
1. Ֆոմիչ Մաքսիմ Ալեքսանդրովիչ

Աշակերտներ`
1. Կուլեշով Անդրեյ Վալերևիչ
2. Բոբրով Դմիտրիյ Իգորևիչ
3. Ստորչակ Վլադիսլավ Նիկոլաևիչ
4. Ռագոյժա Եկատերինա Գեորգիևնա
5. Ցիդիկ Ալեքսեյ Յանովիչ
6. Լարկովիչ Ռոման Վիկտորովիչ

7. Պոլոյկո Անաստասիա Ալեքսանդրովնա

2. Բուլղարիա

Ղեկավար`
1. Խրիստո Դիմիտրով Չանև
2. Մարկո Դիմիտրով Կոստադինով

Աշակերտներ`
1. Պենչո Բոյկով Բեյկով
2. Յանիսլավ Սվետլինով Դանչովսկի
3. Սիլյան Լյուբոմիրով Յնև
4. Իլիյան Վասիլև Գուլյաշկի

3. Թուրքմենստան

Ղեկավար`
1. Դուռդումուրատ Գադամով

Աշակերտներ`
1. Օվեզնեպես Օտազգելդիև
2. Մուրատ Մերեդով
3. Գուվանչ Գուրբանդուռդուև
4. Այդոգդի Բազարով

4. Լիտվա

Աշակերտներ`
1. Ադոմաս Դանիլևիչիուս
2. Դովյադաս Դռակսաս
3. Նիկիտա Պայանոկ

5. Հայաստան

Ղեկավար`
1. Վահե Ղարախանյան

Աշակերտներ`
1. Կոստանդյան Ռուբեն
2. Սաղյան Սպարտակ

3. Փալանջյան Աշոտ
4. Ադոնց Հովհաննես 
5. Խաչատրյան Համլետ
6. Բատիկյան Սամվել
7. Չիթչյան Արթուր
8. Սիմոնյան Արման
9. Բալասյան Վիկտոր

6. Հունգարիա

Ղեկավար`
1. Գաբոր Մագյարֆալվի

Աշակերտներ`
1. Կովաչ Դավիդ Պետեր
2. Ստենցել Տամաս Կարոլի
3. Պերեզ-Լոպեզ Արոն Ռիկարդո
4. Վորոզ Զոլտան Յանոս

7. Ղազախստան

Ղեկավարներ`
1. Բեկիշև Կուրմանգալի
2. Իվանովա նատալիա

Աշակերտներ`
1. Կաբյուլդա Ադիլ
2. Ամզեբեկ Ազամատ
3. Մակենով Առնուր
4. Սմագուլով Ազամատ
5. Սերիկ Երկին
6. Խուդյակով Ալեքսանդր
7. Տասսանով Այատ
8. Ամանժոլով Ալիմ

9. Տոտաև Այսալտան
10. Կամզաբեկ Բեյբառուս
11. Ախմեդժանով Նուրսալիմ
12. Տիշկուլ Մուրատ

8. Ղրղզստան

Ղեկավար`
1. Ռիմա Էլեմանովա

Աշակերտներ`
1. Երմեկովա Նազիրա
2. Ասանբեկովա Այտերիմ
3. Կուբանալիև Տեմիրլան
4. Ավտանդիլ Զախիդդին

5. Մամետով Դոորոնբեկ
6. Օզբեկով Ազիզբեկ

9. Մոլդովա

Ղեկավար`
1. Ցապկով Վիկտոր

Աշակերտներ`
1. Պուպեզա Ալեքսանդրու
2. Չեբանու Յուլիան
3. Կոտոս Ալեքսանդր
4. Պոպշոյ Դենիս

10. Ուզբեկստան

Ղեկավար`
1. Կադիրով Մամադզարիֆ

Աշակերտներ`
1. Շոանվարով Շոխրուխ
2. Լուտֆուլաև Ֆարրուխ
3. Յուսուպալիև Դիլնորա
4. Շայունսով Սարվար

5. Խուսնիդինով Զուխրիդդին
6. Աբդուգաբբարով Բոբուրբեկ Ուկտամտոն օղլի
7. Գաֆարով Ռախիմով Ռավշան օղլի
8. Իմինովա Մաֆտունախոն Մուրադջան կիզի

11. Ուկրաինա

Ղեկավարներ`
1. Գորլովա Ալինա Ալեքսեևնա
2. Չույկո Յուլիա Իվանովնա

Աշակերտներ`
1. Ժելավսկիյ Ալեքսեյ Սերգեևիչ
2. Պաշկո Միխայիլ Ալեքսանդրովիչ
3. Շեվչուկ Արսենիյ Անդրեևիչ
4. Մալաշչուկ Անդրեյ Սերգեևիչ
5. Բլիշչակ Ստեպան Ռոմանովիչ
6. Պիրոգովա Վալերիա Վյաչեսլավովնա
7. Պաշկո Նիկոլայ Ալեքսանդրովիչ
8. Սաֆրոնով Վիկտոր Սերգեևիչ

12. Ռումինիա

Ղեկավարներ`
1. Դանիելա Բոգդան
2. Միքայել Մատաչե

Աշակերտներ`
1. Կալուգարու Դումիտրու
2. Ռակլեա Ռոբերտ Քրիստիան
3. Խայդու-Գերեա Պաուլ
4. Իլիեսկու Անդրեյ
5. Պանա Տիբերիու Խեկսանդու
6. Բիգ Սիլվեստրու-Ալեքսանդրու

13. Ռուսաստան

Ղեկավարներ`
1. Կարգով Սերգեյ Իգորևիչ
2. Արխանգելսկայա Օլգա Վալենտինովնա

Աշակերտներ`
1. Բուշկով Նիկոլայ Սերգեևիչ
2. Չերնով Գրիգորի Նիկոլաևիչ
3. Նիկոլսկի Վլադիսլավ Վլադիմիրովիչ
4. Լուբով Դմիտրի Պետրովիչ
5. Կորոլյով Ալեքսեյ Ռոմանովիչ
6. Նովիցկիյ Գեորգի Օլեգովիչ
7. Գորին Իգոր Օլեգովիչ
8. Սոլովյով Արսենիյ Սերգեևիչ
9. Կոտլյարով Ռուսլան Ալեքսեևիչ
10. Շերշնև Իվան Ալեքսեևիչ

11. Կուրամշին Բուլատ Կամիլևիչ

14. Սաուդյան Արաբիա

Ղեկավար`
1. Ալմաժրատի Բադր Մուամմեդ Ա

Աշակերտներ`
1. Արաֆատ Օմար Ֆավազ
2. Ալ Ալի Աբդուլազիզ Մոամմեդ
3. Ալ Բավարդի Սաադ Ֆախադ
4. Ալ Շանգիտի Օմար Մոհամմեդ

15. Տաջիկստան

Ղեկավար`
1. Պառվիզ Հակիմով

Աշակերտներ`
1. Ֆարրուհ Բառոտով
2. Ֆիռուզ Սանգինով
3. Ալիշեր Ֆատուլլոև
4. Ազիզ Ահմեդով

5. Ռամազոն Զիոև

Ծրագիր
Կեցություն
Մասնակից պետություններ
Օլիմպիադայի կազմկոմիտե
Պատմություն
Անցած օլիմպիադաներ
Լուսանկարներ

Առաջադրանքներ

Մրցանակակիրներ

Քիմիայի 49-րդ միջազգային մենդելեևյան օլիմպիադա – Երևան © 2015